top of page

Acerca de

"בריקוד אנחנו מפתחים עירנות ונוכחות גבוהת, בכדי לנוע במצבים אנרגטיים, דינאמיים ולא צפויים, תוך מגע וחלוקת משקל בין הרוקדים.

אנחנו מפעילים ומעוררים את הרפלקסים שלנו ומפתחים תנועה חכמה, נבונה, משוכללת וערה, מתרגלים ולומדים איך לנוע ביחד במצבים דינאמיים, ולזהות את עצמנו ואת האחר בכל רגע נתון."

קונטקט אימפרוביזציה

conact

מה זה קונטקט אימפרוביזציה?

 

קונטקט אימפרוביזציה זהו ריקוד המבוסס על מפגש מאולתר בין הרוקדים במרחב , בעיקר דרך הקשבה, מגע ושיתוף המשקל של הגוף - לתנועה משותפת.

זו היא חקירה פתוחה ומאולתרת של האפשרויות התנועתיות בין הרוקדים . לעיתים היא פראית ואקרובטית, ולעיתים שקטה ומדיטטיבית.

ריקוד קונטקט יכול לכלול גלגולים, נפילות, מומנטום, היפוכים, מעקב אחר נקודת המגע ותמיכה ומתן משקל לפרטנר.

בתוך הריקוד נרקם סיפור, שנולד בזה הרגע ומסתיים בסוף הריקוד. היחסים בין הרוקדים מייצרים דינאמיקות משתנות ואין סופיות של תנועה. 

בקונטקט אימפרוביזציה ישנה הסכמה להיות גם במגע כאמצעי לתקשורת ביננו, והשיח המדובר והלא מדובר שמתפתח סביב זה הוא יחיד ומיוחד. בשבילי הקונטקט הוא מרחב להבין ולהכיר טוב יותר את הגבולות שלי, דווקא מתוך ההסכמה להיכנס ולצאת ממגע, להיות בקרבה או במרחק, ולראות ולהגיב למה שקורה לי כשאני מאפשרת מפגש קרוב.

חוסר התפקידים המגדריים בין הרוקדים, לעומת ריקודי זוגות וקבוצות מסורתיים יותר, מאפשרים חוויה וחקירה פתוחות יותר בריקוד ביחס לתפיסות המגדריות שלנו.

בריקוד אנחנו מפתחים עירנות ונוכחות גבוהת, בכדי לנוע במצבים אנרגטיים, דינאמיים ולא צפויים, תוך מגע וחלוקת משקל בין הרוקדים. אנחנו מפעילים ומעוררים את הרפלקסים שלנו ומפתחים תנועה חכמה, נבונה, משוכללת וערה, מתרגלים ולומדים איך לנוע ביחד במצבים דינאמיים, ולזהות את עצמנו ואת האחר בכל רגע נתון.

אני ממש אוהבת קונטקט!

הריקוד הזה כולל בתוכו כל כך הרבה מהאלמנטים הכי טובים של החיים😊

 

ואיך נראה שיעור?

בשיעורים בדרך כלל נתחיל עם חימום של הגוף והתנועתיות של כל אחד בנפרד, על הריצפה, בזחילה, בעמידה ובתנועה ביניהם.. נלמד איכויות שונות של תנועה וצורות בהם אפשר לנוע יותר ברכות ובקלות וללא מאמץ. בהמשך השיעור נלמד ונתרגל קונטקט דרך רעיונות, טכניקות, ואיכויות שונות של מפגש. נלמד לעבוד עם המשקל של הגוף, כיצד ליפול, כיצד לחלוק ולשתף משקל, איך לנוע עם נקודת מגע מתגלגלת, איך לעוף.. ועוד.. הרבה מהלמידה נעשית דרך דימויים, תחושות וחוויות. וחלקה גם דרך הדגמה של אפשרויות תנועתיות.

בשיעורים אני משלבת גם אימפרוביזציה קבוצתית וצפייה אחד בשניה כדרך לחדד ולהעמיק את הנוכחות. אני משתמשת גם בכתיבה חופשית כעוד אפשרות לעיבוד וללמידה.

לשיעור אין צורך להגיע עם פרטנר לריקוד... הפרטנרים מתחלפים ומשתנים במהלך השיעור. יחד עם זאת, אין חובה לרקוד עם כל אחד ואם מישהו אינו מעוניין לרקוד עם בן המין השני לדוגמא, הדבר בהחלט אפשרי. בקונטקט אנחנו רוקדים יחפים, ועם בגדים שנעימים ונוחים לנו. הריקוד מלווה במוסיקה חלק מהזמן ובחלק מהזמן אנו רוקדים תוך קשבה למקצב הפנימי והמשותף שנוצר, ללא סאונד חיצוני.

הלב של התרגול - מרחבים פתוחים, ג'אמים + אנדרסקורים

הג'אם הוא המקום אליו באים כדי לתרגל את השפה של הקונטקט אימפרוביזציה. הפעם, במקום הנחיה והולכה יד ביד- יש מרחב פתוח, או מרחב עם הנחיות כלליות/הבניה של רצף הזמן (לדוגמא האנדרסקור). לג'אם אפשר להגיע בתוך טווח של שעות מתי שמתאים ולהצטרף למה שקורה. בדרך כלל נעים להגיע ולפגוש את הגוף ואת הריצפה ולהתחיל לנוע אל תוך מפגשים עם פרטנרים לריקוד. בג'אם אפשר לרקוד לבד, לרקוד בדואט, בטריו או יותר. אפשר גם לשבת ולהתבונן במתרחש, אפשר לנוח ופשוט להיות. בדרך כלל מלווה הג'אם במוסיקה חיה או מתוך רשימת השמעה. המוסיקה אינה מובילה את הריקוד אלא נותנת מרחב תומך לתנועה, ולעיתים לא תהיה מוסיקה כלל.

בשבילי הג'אם נותן מיכל שבו אני יכולה לרקוד, לחקור ולהפגש - או להיות עם עצמי בתוך מה שקורה מסביבי. הג'אם הוא המקום של המפגש עם קהילת הרוקדים שסביבי, והוא המרחב ללמוד באופן בלתי אמצעי - דרך הגוף והמפגש. לג'אם באים גם אנשים עם נסיון של שנים בריקוד וגם אנשים בתחילת דרכם, והאפשרות לרקוד עם גופים מגוונים היא מעניינת ומסקרנת עבור כולם.

רוצים לעבוד יחד?

בואו נדבר על איך אפשר ליצור את החוויה הכי מניעה, מרפאת  ומתאימה.

Thanks for submitting!
  • Facebook
bottom of page