top of page

Acerca de

קרניוסקרל.jpg

"המגע מאפשר מרחב מאוד ניטרלי, פתוח וקשוב. במהלך הטיפול, המטופל יכול לחוש תנועה בתוך הגוף, עוררות, הרפייה, רגיעה, הקלה, שקט, שינויים, מתח, שחרור מנוחה עמוקה ועוד."

טיפול קרניוסקרל ביודינאמי (BDCST)

קרניוסקרל הוא טיפול במגע עדין וקשוב. שיטת הטיפול התפתחה בתחילת המאה הקודמת מתוך האוסטיאופטיה, ובעשורים האחרונים ממשיכה להתפתח עוד ולקבל גוונים וכיוונים חדשים.  

בטיפול המטפלת מניחה ידיים על גוף המטופל, ומקשיבה למתרחש במערכות השונות שלו, מקשיבה לאנרגיית החיים שבו, לתנועתיות, לדממה, לשינויים שקורים במהלך הטיפול. צורת הטיפול הזו היא מעין הארה אל המתרחש בגופו של המטופל. הקשבה זו מאפשרת לגוף מרחב בו הוא יכול לעלות אל פני השטח את סדרי העדיפויות שלו כרגע – לצורך ריפוי והתארגנות למצב בריא ומאוזן יותר. הטיפול מסייע בוויסות של מערכת העצבים, שהינה מערכת מרכזית לכלל התיפקודים שלנו, וביצירת תנועה ואיזון בכלל מערכות הגוף. הטיפול הולך על פי סדרי העדיפויות שגוף המטופל מציג בזמן הטיפול, ותומך ביכולת הטבעית המולדת המצויה בגוף המטופל לריפוי ולהתארגנות אל בריאות מיטבית.  

במהלך הטיפול גם מתקיים שיח אודות התחושות העולות בגוף והסבת תשומת הלב הפנימית של המטופל אל התחושות השונות שהוא חווה במהלך הטיפול, ופיתוח "חוש החישה" (felt sense) – היכולת של אדם לחוש את גופו מבפנים. כל אלו מסייעים להתקרקעות בתחושות הגוף ובחווית ההווה, וליכולת של המטופל לזהות שינויים והתארגנויות חדשות בתוך הגוף שלו.

מטפלת הקרניוסקרל מיומנת להקשיב לתנועות ותנודות הגוף והמערכות השונות שלו, דרך מגע הידיים. ההקשבה הינה ניטרלית, פתוחה, סקרנית ונוכחת. למטפלת ידע נרחב במבנה הגוף והמערכות השונות שלו, היחסים התוך גופיים התקיימים בו, האנטומיה והפיזיולוגיה של הגוף וכיצד אלו נחווים דרך חישת כפות הידיים.  המטפלת מיומנת גם בהקשבה למקצבי הגוף השונים, גם למהירים ביותר וגם לאלו האיטיים, הרחבים יותר. כמו כן למטפלים ידע נרחב בנושאים של כאב, טראומה, התפתחות עוברית, לידה ועוד תהליכים ומצבים של האדם.

 

למי זה מתאים?

הטיפול מתאים לאנשים הסובלים מכאב, מחלות, פציעות, קשיים במערכת העיכול, טראומה, חרדה ועוד. הוא מתאים גם לאנשים הרוצים להיות קשובים ומחוברים יותר לחווית הגוף שלהם, ולעבור תהליכי שינוי והתפתחות בחיבור לחווית הגוף.

טיפול הקרניוסקרל מתאים ביותר גם לילדים ולתינוקות, מאחר ושיטת הטיפול מאוד עדינה ולא פולשנית. תינוקות וילדים מגיבים מהר מאוד לטיפול בהטבה ושינוי, ובדרך כלל אף נהנים מהטיפול עצמו.

 

איך נראה מהלך הטיפול?

הטיפול כולל שיח ומגע שקט, עדין ונוכח באזורים שונים של הגוף. בתחילת הטיפול אנו מקיימים שיחה קצרה ורואים מה הביא את המטופל לקליניקה, כיצד אורח החיים שלו כיום, וכיצד הוא מרגיש בגוף עכשיו. לאחר מכן המטופל שוכב במיטת הטיפולים, על הגב או על הצד, בנוחות מיטבית. במהלך הטיפול, המטפלת יוצרת מגע עם אזורים שונים של גוף המטופל, ושוהה בהם. אופן המגע מאפשר מרחב מאוד ניטרלי, פתוח וקשוב. במהלך הטיפול, המטופל יכול לחוש תנועה בתוך הגוף, עוררות, הרפייה, רגיעה, הקלה, שקט, שינויים, מתח, שחרור, מנוחה עמוקה ועוד. לעיתים אף עולות תובנות משמעותיות. במהלך הטיפול התקשורת פתוחה והמטפלת תכוון את המטופל לחוש את המתרחש בגופו ולשתף (אם אפשר) בתחושותיו. המגע והשיח נעשים בתשומת לב ובהסכמה. 

 

לכמה טיפולים רצוי להגיע?

מספר הטיפולים המתאים נע בין מטופלת אחת לשניה. לעיתים 4-5 טיפולים יעשו אפקט משמעותי ומספק, לעיתים נרצה סדרה ארוכה יותר של טיפולים (8-10) ולעיתים הצורך יהיה בטיפול שבועי לתקופה ארוכה יותר, המלווה תהליכים משמעותיים שעובר המטופל באותו הזמן.

בטיפול בתינוקות, בדרך כלל 3-4 מפגשים יספיקו ויתנו מענה לקושי שאיתו הגיעה המשפחה, ולפעמים אף מפגש אחד יכול לפתור את הבעיה ולהשיב את הגוף לאיזון ולבריאות. 

מהלך הטיפול כולו אורך בין 50 דקות לשעה, כאשר לעיתים המפגש הראשון ארוך יותר.

 הקלינקה

הטיפולים מתקיימים במושב מטע ובירושלים.

במקרים בהם למטופל קשה להגיע אל הקליניקה, ישנה אפשרות לקבל את הטיפול בבית המטופל.

רוצים לעבוד יחד?

צרו קשר ונדבר על איך אפשר ליצור את החוויה הכי מניעה, מרפאת  ומתאימה.

Thanks for submitting!
conact
ערב מבוא.jpeg
פרסום
bottom of page